diamentowe pasty polerskie Boride do form odlewniczych i sztanc
Kategorie:

Diamentowe pasty polerskie BORIDE

Duże stężenie drobin to wydajność i niskie koszty

Diamentowe pasty polerskie Boride dla przemysłu form odlewniczych i wytłaczania to produkty o doskonałej koncentracji i wszechstronnej formule. Dzięki wysokiej odporności na temperaturę sprostają nawet najbardziej wymagającym warunkom.

Precyzyjna mieszanka syntetycznych diamentów daje ekonomiczne pasty, często o bardzo ostrym wykończeniu. Boride oferuje szeroki wybór produktów dzięki różnym wielkościom ziarna i stężeniu drobin diamentowych. To co wyróżnia całą serię, to równomierny rozkład drobin w zawiesinie.

diamentowe pasty polerskie Boride do form odlewniczych i sztanc

Dobierz skład i koncentrację diamentowej pasty polerskiej

Diamentowe pasty mają składy oparte zarówno na wodzie, jak i olejach. Producent wyróżnia trzy grupy produktów według stężenia diamentów w składzie.

Średnie stężenie jest idealne dla delikatnego usuwania materiału i dla ogólnego stosowania.

Wysokie stężenie to popularny wybór przy standardowym pozbywaniu się materiału z powierzchni i dla wykończenia pracy.

Bardzo wysokie stężenie jest polecane profesjonalistom. Mocna koncentracja drobin diamentowych znacznie przyśpiesza pracę nad usuwaniem resztek i osadów. To agresywne kompozycje dla profesjonalistów.

FAQ: diamentowe pasty polerskie

Jak prosto rozpocząć pracę z diamentowymi pastami polerskimi marki Boride?

Zestawy diamentowych past polerskich Boride to oszczędny i łatwy sposób poznania tych produktów. Każdy zestaw zawiera 5 strzykawek o gramaturze 2g. Są to pasty o delikatnym i średnim ziarnie: nr 1 biała, nr 3 żółta, nr 6 pomarańczowa, nr 9 zielona i nr 15 niebieska. Zestawy występują w wariantach z formułami opartymi na wodzie lub oleju. Do wyboru jest także stężenie drobin diamentowych: średnie, duże, bardzo duże oraz największe „Super Duty”.

diamentowe pasty polerskie Boride do form odlewniczych i sztanc

Chcesz wiedzieć więcej o marce Boride Engineered Abrasives? Odwiedź naszą stronę.

Jaka jest różnica między diamentowymi pastami polerskimi na bazie oleju i wody?

Pasty, których skład opiera się na wodzie dużo łatwiej zmyć. Dodatkowo elementy, które przechodzą przez procesy powlekania po polerowaniu, wymagają stosowania past bazujących na wodzie. Formuły Boride zawierające olej zostały stworzone dla przemysłu form odlewniczych i procesów wytłaczania. Mają lepsze właściwości przy oddziaływaniu wysokich temperatur, a także dużo lepszą przyczepność do narzędzi oraz powierzchni.

Jak rozrzedzić diamentowe pasty polerskie?

Producent Boride poleca stosowanie rozcieńczalników DIAMAX oraz BORI-LUBE 10. Służą do rozcieńczania zawiesiny, poprawiają rozprowadzanie i ograniczają efekt gumowania. Dodatkowo nie zmieniają właściwości tnących past polerskich. Świetnie sprawdzają się do spłukiwania pozostałości usuwanego materiału, przy jednoczesnym skróceniu czasu docierania. DIAMAX stosuje się do past polerskich na bazie oleju, a do mieszanek opartych na wodzie smar BORI-LUBE 10.

Dodaj komentarz